İkinci El Araç Nasıl Seçilir?

 İkinci el araç seçimine ilişkin tavsiyelerimiz

Milyonlarca ikinci el araç arasından seçim yapmak herkes için kolay değildir. Çok az insan tam olarak ne istediğini bilir. SPOTICAR, beklentilerinize, maddi kapasitenize ve kısa sürede satıp satmama hedefinize uygun ikinci el aracı bulmanız için size rehberlik eder.

İhtiyaçları doğru tanımlama

İkinci el araç aramaya başlamadan önce birçok teklifin arasında kaybolmamak için önceliklerinize odaklanmalısınız:

 • Karoser tipi: Şehir ve kullanım ekonomisi için şehir aracı. Çok yönlülüğü için sedan. Aileyi ve bagajları taşımak için ikinci el minivan veya SUV.
   
 • Motor ve vites kutusu: Az yol yapanlar veya temelde şehir içi kullanımlar için benzinli. Ağırlıklı olarak otoyol kullanımı (yılda 15.000 km'nin üstü) için dizel. İkinci el hibrit veya elektrikli otomobil biraz daha pahalı; ancak günlük kullanımda daha ekonomik olacaktır. 
   
 • Otomatik vites kutusu: Şehir içi yolculuklar için tavsiye edilir; çünkü sürüş konforunuzu artırır. 

CHOOSE

Bütçeye sadık kalma

İnternet sitelerinde, aramalarınızı belirli bir bütçe dahilinde tasnif etmek bugün çok kolay. Ancak satın alma fiyatına ek olarak çeşitli kriterlere göre değişiklik gösterecek olan kullanım maliyetinin de belirlenmesi gerekmektedir:

 • Motor tipi: Bugün benzin ve dizel yakıt fiyatı açısından neredeyse eşittir. Hibrit ve elektrikli modeller daha az bakım gerektirir.
   
 • Sigorta: Fiyatı, araç motor hacmi ve gücü tipinin yanı sıra ikinci el aracınızın park edildiği yere göre değişecektir.
   
 • Tüketim: Motor ne kadar güçlü olursa bütçenizi o kadar fazla tüketir.

İkinci el aracınızı yeniden satmayı düşünmeli misiniz?

Her şey niyetinize bağlı. Aracınızı 3 yıl veya daha kısa süre kullanmayı planlıyorsanız az bilinen bir model, fazlasıyla orijinal bir renk veya zayıf bir donanım seviyesi gibi alışılmadık bir araç seçmekten kaçının. Uzun süreli kullanım hedefliyorsanız hem ihtiyaçlarınızı hem de arzularınızı olabildiğince karşılayabilirsiniz.

Her durumda, seçiminizi bir uzmandan yapmanızı tavsiye ederiz. SPOTICAR noktalarında geniş bir model seçeneğine sahipsiniz.

Avantajlarımız: mevcut aracınızla takas olanağı, A'dan Z'ye kontrol edilen ikinci el araç, 1 yıla kadar garanti, bir sorun durumunda 7/24 yardım imkânı. 

SPOTICAR
SPOTICAR
Milyonlarca ilan arasından en iyi tercihi yapmak için SPOTICAR'ın uzman tavsiyelerini keşfedin.