Ana içeriğe atla Altbilgiye atla

İkinci el SUV: avantajlar, garantiler ve kontrol edilmesi gereken noktalar 

Eskiden niş bir müşteri kitlesine özel olarak sunulan SUV'lar artık herkesin kullanımı için tasarlanıyor. Hem şehir içinde hem de köy yollarında kullanım için birebir olan bu araçlar yükselişte. Güçlü yönleri ne? Kaçamak ve sağlamlık çağrıştıran hatlar, yola hakim olmayı sağlayan bir sürüş konumu ve aile yolculukları için ideal olan büyük hacimli bir kabin. 

SUV seçimi: ihtiyaçlar belirlenmeli 

SUV'lar oldukça yeni araçlardır; dolayısıyla ikinci el piyasası da çoğunlukla iyi durumda modeller sunar. Buna karşılık, araçların az kullanılmış olması fiyatları doğrudan etkiler: ikinci el bir SUV'u ucuza bulmak kolay değildir. 

İşte bu yüzden gelecekteki cross-over aracınızın kullanım özelliklerini mutlaka belirlemeniz gerekir: 

  • Aracın boyutu: şaşırtıcı olmayan bir şekilde, SUV'lar hacimlidir. Uzunlukları genel olarak 4 ve 5 metre arasındadır. Bu konuyu park yeri açısından göz önünde bulundurmanız gerekir. 
     
  • Koltuk sayısı: 4 ila 7 kişilik olan SUV'lar tamamen modülerdir. Yine aracın fiyatı koltuk sayısına göre değişkenlik gösterir. Bagaj boyutunu da kontrol edin.
     
  • Peki ya donanımlar? Genç araçların gerektirdiği şekilde, SUV'lar GPS, radar veya geri görüş kamerası, park yardımı, vb. gibi birçok pratik isteğe bağlı donanımla donatılabilir. Biraz araştırmayla, ikinci el tam donanımlı bir model bulabilirsiniz. 
     
  • 2 tekerlekten çekişli mi yoksa 4 tekerlekten çekişli mi? İki tekerlekten çekiş, günlük kullanım için fazlasıyla yeterli olacaktır. Hafta sonları ormana veya dağlara yapacağınız yolculuklar için, ikinci el PEUGEOT 3008 SUV gibi zorlu koşullarda daha iyi yol tutuşu sağlayan Advanced Grip Control (İleri Yol Tutuş Kontrolü) seçeneğine sahip bir SUV almanızı öneririz. Dağlık bir bölgede yaşıyorsanız, daha fazla güvenlik ve daha iyi yol tutuşu için 4 tekerlekten çekişli bir modeli tercih edin.

C3

Farklı ikinci el SUV kategorileri 

Renault Captur, Peugeot 2008, Citroën C3 veya C5 Aircross veya Opel Mokka gibi şehir SUV'ları, şehir içi kullanım için mükemmeldir. Merak etmeyin, bu araçlar uzun yolculuklar için de tasarlanmıştır ve tatile çıkmak için idealdir. 

Geniş aileler, Peugeot 5008 SUV, Volkswagen Tiguan veya Fiat Freemont gibi 7 kişilik versiyonu bulunan modellere yönelebilir. 

Pazar günleri kaçamak yapmayı planlayan sırt çantalı gezginlerin arazi kullanımına uygun 4x4 SUV seçenekleri olarak ikinci el Mitsubishi Pajero SUV veya Toyota Land Cruiser 4x4'leri tercih etmelerini öneririz. 

İkinci el SUV aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız?

İkinci el SUV aracınızı Spoticar'ın 1.500 uzmanından birinden satın aldığınızda, kontrol edilmiş ve %100 garantili bir araca sahip olma güvencesini elde edersiniz ve böylece aracınızı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. 

SPOTICAR noktaları size özel finansman (nakit alım, taşıt kredisi, vb.) seçenekleri önerebilir ve mevcut aracınızla takas teklifi sunabilir.

SPOTICAR'da her zaman memnuniyet taahhüdü, 12 aya kadar garanti, titiz araç kontrolü ve 7/24 yardım olanağı garanti ederiz.


 

Çerez Kullanım Onayı