İkinci el 4 tekerlekten çekişli SUV veya 4x4 alımı: avantajlar, garantiler ve kontrol edilecek önemli noktalar

4×4 araçların yalnızca arazide kullanılmak üzere tasarlandığı ve yüksek fiyatlarla sunulduğu günler artık geçmişte kaldı. Bugün 4×4 araçlar hem şehir içi yollarda hem de köy yollarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Çok yönlülük, sürüş konforu ve daha uygun fiyat seçenekleri Türklere giderek daha çekici geliyor. İkinci el piyasasında çok sayıda model bulunuyor. SPOTICAR, doğru ikinci el 4×4 aracı bulabilmeniz için size tavsiyeler sunuyor. 

İkinci el 4x4 araç: ihtiyaçlarınızı belirlemeyi bilmelisiniz 

İkinci el 4×4 aracınızı satın almadan önce ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekir. Şehir içinde günlük kullanım ve bazı hafta sonlarında kırsal bölgelere veya dağlara yapılacak yolculuklara yönelik olarak, 4x2 veya 2 tekerlekten çekişli bir SUV ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Son derece revaçta olan bu segment, Renault Captur, Mini Countryman, Toyota Rav4 veya Nissan Qashqai gibi mükemmel performanslar sunan geniş bir araç yelpazesine sahiptir. 

Çamurlu parkurlara, dik ve dolambaçlı yollara sevdalı olanların ise daha maceracı bir 4x4 seçeneğine yönelmesi gerekir. DS 7 Crossback E-Tense,  Fiat Freemont, BMW  X3, Audi Q3 veya Range Rover Evoque gibi güncel modeller güç, sportiflik, çok yönlülük ve konforu birleştirerek şehirde yaşayıp da ruhen maceraperest olanları mutlu ediyor. 

İkinci el 4x4 SUV modelinizin seçimi 

Gelecekteki ikinci el 4×4 aracınızın seçiminde çeşitli kriterler belirleyici olacaktır:

●    Fiyat: Yeni olan 4×4'ler oldukça pahalı araçlardır. Ancak ikinci el piyasasında bu araçları daha ucuza satın almanız mümkün. Yeni bir Jeep Renegade satın alabilirsiniz. Daha sınırlı bir bütçeniz mi var? Genç bir Dacia Duster 4x4, daha düşük bir fiyata satın alınabilir. Ayrıca Fiat 500X'i de bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

●    Yakıt tüketimi: 4x4'ler bir şehir otomobiline veya bir sedana kıyasla çok daha fazla yakıt tüketir. Satın almadan önce bunu aklınızda bulundurun. 

●    Boyutlar ve donanım: Bu araçlar heybetlidir. Park yeri konusunu göz önünde bulundurun ve boyutlarını (uzunluk, genişlik, bagaj derinliği) hesaba katın. 


İkinci el bir 4×4 satın almadan önce kontrol edilmesi gereken önemli noktalar 

İkinci el 4x4'ünüzü seçtiniz mi? Araç seçiminin ardından bazı olağan kontrollerin yapılmasıyla devam etmek gerekir.
İkinci el bir 4×4 üzerinde gerçekleştirilecek bakım ve onarımlar geleneksel bir araca göre çok daha pahalıdır. 

Olağan kontrollerin (karoser, döşemeler, yolcu bölmesi, vb.) ardından, aracın motorunun düzgün çalıştığından emin olun. Herhangi bir şüpheli sese karşı tetikte olmanız gerekir. Her şeyden önce, bir güvenilirlik ve huzur garantisi olarak aracın bakım ve revizyonlarının üreticinin tavsiyelerine göre yapıldığını kontrol edin.

Araç park halindeyken, ilk olarak vites kutusunu tüm viteslerde test edin. Ardından, mutlaka transfer kutusunun işleyişini titizlikle kontrol edin. Aracın 2 ya da 4 tekerlekten çekiş arasında geçiş yapmasına bu kutu olanak sağlar. Bu parçanın önemli olduğunu unutmayın. 
 
İkinci El 4x4 Araçlar

İkinci el 4x4 aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız?

İkinci el 4x4 aracınızı SPOTICAR'ın birçok uzmanından birinden satın aldığınızda, kontrol edilmiş ve %100 garantili bir araca sahip olma güvencesini elde edersiniz ve böylece aracınızı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. 
 
İkinci el aracınızı SPOTICAR noktalarından birinden aldığınızda, ikinci el araç alımlarının teknik kontrol, eksik bakım, mekanik arızalar, gizli kusurlar gibi klasik sorunlarından kaçınmış olursunuz.

SPOTICAR'dan yaptığınız satın alma işlemi her zaman memnuniyet taahhüdü, 12 aya kadar garanti, titiz kontrol ve 7/24 yardım olanağı sunar.