Ana içeriğe atla Altbilgiye atla

İkinci el hibrit otomobiller: SPOTICAR tarafından seçilen modelleri keşfedin

Elektrikli ve içten yanmalı motorların avantajlarını birleştiren hibrit otomobiller gerçek bir başarıya imza atıyor. Avrupa'da pazarlanan ilk model Toyota Prius'tan bu yana, segment önemli ölçüde gelişti. Dizel veya benzinli seçeneklere benzer performanslar sunan bu araçlar, tüketimin azaltılmasını mümkün kılarken yollarda takdire şayan bir sürüş sergiliyor. İkinci el hibrit araç satın almak için pek çok iyi neden var.

İkinci el hibrit otomobil: popüler bir araç

Hibrit otomobil pazarı hızla büyüyor. Bunun kanıtı olarak şarj edilebilir modellerin satışlarını  2020'de yaklaşık %43 artırmasını gösterebiliriz. Bu başarı, bu araçların birçok avantajıyla açıklanabilir:

  • Çok yönlü bir motor: Hibrit otomobiller, içten yanmalı motoru elektrik motoruyla birleştirir. İlki çoğu zaman tekerlekleri hareket ettirirken ikincisi düşük hızda sürüş sağlar ve hızlanmaya yardımcı olur. Bu sistem sayesinde, sürücü her iki teknolojinin avantajlarını birleştirir. 
     
  • Düşük tüketimli bir araç: Düşük hızda devreye giren elektrik motoru sayesinde, ikinci el bir hibrit otomobil yakıt tüketimini azaltır. Düşük CO2 emisyonlarından yararlanırken uzun vadede büyük tasarruf sağlayabilirsiniz.
     
  • Şehre özel bir otomobil: Şehirde, ikinci el hibrit otomobiller çoğunlukla elektrik motoruyla çalışır. Böylece, özellikle çoğu modelde debriyaj pedalı olmaması sayesinde, tamamen sessiz yolculuklar yapılması ve sürüşlerin basitleştirilmesi mümkün olur.

İkinci el hibrit araç sonsuzdur

Türkiye’de geçen yıl yaklaşık 12.040 tescil ile Toyota Corolla Hybrid,  hibrit otomobil pazarının büyük yıldızı oldu. C-HR Hybrid, ve RAV4 Hybrid de  Türkiye'nin en popüler araçları arasında yer aldığı için Japon sürücünün bu segmente hakim olduğu söylenebilir.

DS  7 Crossback E-Tense  gibi modeller de güvenilir olduklarını kanıtladı ve Lexus RX veya Volvo XC90 T8  gibi daha pahalı modellere alternatif olmayı başardı.

Daha gizli olmasına rağmen, ikinci el şarj edilebilir otomobiller, klasik hibritlere bir alternatif olabilir: bu alanda, Volvo XC60, Toyota Prius PHEV ve Kia Niro Plugin Hybrid'in segmentin yıldızları olduğunu söyleyebiliriz.

İkinci el hibrit aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız?

Birçok SPOTICAR noktalarından oluşan bir ağ sayesinde SPOTICAR size uzmanları tarafından sunulan 100 nokta araç kontrolü, 12 aya kadar garanti, memnuniyet taahhüdü gibi ikinci el bir hibrit otomobili güvenle satın almak için her şeyi bir araya getiren, özel hizmetlerden yararlanma olanağı sunar.

SPOTICAR noktaları aracılığıyla eski aracınız için sunulacak bir takas teklifinden ve çok sayıda finansman çözümünden de yararlanabilirsiniz. Gördüğünüz üzere, SPOTICAR'dan ikinci el hibrit araç satın almak sorunsuz bir süreçtir. 

Çerez Kullanım Onayı