İkinci el coupé veya cabriolet araç alımı: avantajlar, garantiler ve kontrol edilecek önemli noktalar 

Coupé veya cabriolet araçların başarısının formülü nedir? En iyi sedanlara layık karakter ve donanımları sunan bir tarz. Bu araçlar keyif ve özgürlükle eş anlamlıdır. Ama yine de dikkatli olmanız gerekir. Estetik görünümlerinin sizi yanıltmasına izin vermeyin ve ikinci el bir cabriolet veya coupé satın almadan önce, birçok kontrol yapmaya özen gösterin.  

İkinci el coupé veya cabriolet: çok sayıda gereklilik barındıran araçlar 

Bu tür araçlar, özellikle de cabriolet çok özeldir. Bu nedenle, bu araç kategorisiyle ilgili bazı bilgilere sahip olmanız gerekir: 

 • Fiyat: Hayalinizdeki araç ister Peugeot RCZ veya Audi TT gibi bir coupé, ister BMW 3 serisi veya DS 3 Cabrio (kanvas kaputlu) gibi bir cabriolet veya Fiat 500 Serisi , Opel Cascada ya da Volkswagen Scirocco   gibi bir coupé-cabriolet olsun, herhangi bir araca kıyasla genel olarak daha yüksek sigorta maliyetiyle karşılaşmanız olasıdır. 
   
 • Pahalı onarımlar: Bir cabriolet araçta kaput veya tavanın açma mekanizması (manuel veya elektrikli) darbelere veya hatalı kullanıma maruz kalabilir. Şüpheli bir durumda, bir tamirhanede yapılması gerekecek onarımların maliyeti yüksek olabilir. 
   
 • Yakıt tüketimi: Bir coupé araçta, motor genellikle çok güçlüdür. Ayrıca, aracın üzeri açık durumda kullanılması tüketimin kaçınılmaz şekilde artmasına neden olur. Bütçenizi belirlerken, bu önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekir. Ama merak etmeyin, üreticiler düşük tüketimli modeller ve şehir otomobili versiyonlarını sunarak bu alanda önemli bir ilerleme kaydetmiştir. Bu modeller arasında DS 3, Smart Fortwo Cabrio, Mini Cooper Cabriolet, VW Beetle'i bulabilirsiniz.

İkinci el coupé ve cabriolet: Satın almadan önce test edin 

Modelinizi seçtikten sonra, yolda gerçek koşullar altında bir test sürüşü yapın. Direksiyona geçtiğinizde, bazı önemli noktaları kontrol edin.

İkinci el cabriolet için: 

 • Dikkatlice dinleyerek, tavan açık ve sonra kapalı durumdayken sürüş sırasında her türlü şüpheli sesi analiz edin. Cabriolet araçlarda ses yalıtımı çok önemlidir ve açılır kumaş tavanda oluşan en ufak bir çatlak veya yırtılma kabin içine su girmesine neden olabilir. 
   
 • Özellikle devrilme durumunda etkili olacak koruyucu donanım hakkında (otomatik açılır devrilme çubuğu, koltuk başlıklarına entegre hava yastıkları, vb.) bilgi edinin.

İkinci el coupé veya cabriolet için: 

 • Aracın arka kısmında görüş kapasitenizi değerlendirin. Arka camlarının küçük boyutlu olması nedeniyle genellikle daha az görüş alanı sunarlar. Cabriolet araçta plastik yerine cam seçeneğine öncelik verin. Temizlemesi daha kolaydır; ayrıca daha uzun ömürlüdür. Plastik zamanla sararır ve matlaşır. 

İkinci el coupé veya cabriolet aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız? 
 
İkinci el cabriolet veya coupé aracınızı bir uzmandan satın almak, garantili ve A'dan Z'ye kontrol etmiş bir ikinci el araca sahip olmanın güvencesidir. 

SPOTICAR noktalarından birinden ikinci el araç aldığınızda, ikinci el araç alımlarında karşılaşılan klasik sorunlardan kaçınmış olursunuz. 

SPOTICAR'da ikinci el aracınızı her zaman memnuniyet taahhüdü, özenli araç kontrolü, 12 aya kadar garanti, 7/24 yardım gibi SPOTICAR'ın her zaman yerine getireceği vaatlerle alırsınız.