İkinci el Dacia araç satın alma kılavuzu

Oldukça uygun fiyatları ve çok çeşitli modelleriyle Dacia araçları temel ihtiyaçları karşılar ve ilave lüks aksesuarlar içermez. Bir yandan giderleri kısıtlarken, diğer yandan etkin bir ulaşım olanağı sunmak amacıyla tasarlanan Dacia araçları ikinci el olarak satın aldığınızda daha düşük maliyetle güvenilir bir araçtan yararlanmış olursunuz.

Farklı ikinci el Dacia modelleri 

2000'lerin başından bu yana, Dacia yelpazesi, giriş segmenti fiyatlarını korurken farklı beklentileri karşılayan çok sayıda modelle zenginleştirildi. En son modellerin ana şirket Renault'nun modellerinden hiçbir farkı yok. Peki SPOTICAR noktalarında en popüler modeller arasından hangi Dacia size daha uygun?

İkinci el Dacia şehir otomobilleri

  • Dacia Sandero: Logan kadar geniş ve etkileyici olmasa da ikinci el Dacia Sandero, beş kapılı bir şehir otomobili olarak makul maliyetle daha lüks model arayan yeni hedef kitleleri cezbediyor. Maceracı görünümlü Stepway versiyonu da hayli rağbet görüyor.

İkinci el Dacia sedanlar

  • Dacia Logan: Bu model, uzun yıllardır markanın amiral gemisidir. 2004 yılında piyasaya sürülen Dacia Logan, güvenilirliği ve rakipsiz fiyatı sayesinde ikinci el piyasasında büyük bir ticari başarı yakaladı. 

İkinci el Dacia SUV'lar

  • Dacia Duster: Yeni versiyonda sunulan ikinci el Dacia Duster, markanın yıldız SUV modeli olmaya devam ediyor; üstelik önemli bir sıçramayla Renault Captur ile rekabet edebilecek hale geldi. 

İkinci el Dacia minivanlar

  • Dacia Lodgy: Yolcular ve yükleme için maksimum alana ihtiyaç duyan, kısıtlı bütçeye sahip aileleri memnun edecek bir minivan için ikinci el Dacia Lodgy'yi öneriyoruz.  Grand Lodgy modelinde 7 koltuk sunuluyor!


İkinci el Dacia aile araçları

  • Dacia Dokker: O kadar popüler olmasa da aynı derecede çok yönlü olan ikinci el Dacia Dokker, sunduğu rekor alanla MPV (çok amaçlı araç) ve combispace kategorisinde sınıflandırılıyor.

İkinci el Dacia station wagon'lar

  • Dacia Logan MCV: LOGAN sedandan ilham alınarak tasarlanan ikinci el Dacia Logan MCV geniş alan, büyük bagaj ve kısıtlı bütçe beklentilerini karşılıyor.

İkinci el Dacia satın almadan önce kontrol edilmesi gereken önemli noktalar 

Aracın genel durumu 

Dacia araçlar, ikinci el dahi olsa, uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Tabii bazıları yılların ağırlığına ve eski sürücülerinin davranışlarına diğerlerinden daha iyi dayanır. Aracın dışını, içini, motorunu, vb. dikkatlice incelediğinizden emin olun.

Motor

Aracın kontrollerinin ve bakımlarının yapıldığını doğrulamayı unutmayın. Nispeten küçük motorları ve genellikle sınırlı teknolojileri olan giriş segmenti araçlar oldukları düşünülürse memnuniyetsizlik yaratacak durumlardan kaçınmak için göreceli ikinci el Dacia araçların bakımlarının doğru şekilde gerçekleştirilmiş olması gerekir. Ancak içiniz rahat olsun, iyi bakılmış ikinci el bir Dacia tamamen güvenilir olacaktır.

Araç içi donanımlar

Dacia araçlar, donanımlarıyla ünlü değildir; genellikle aksesuarları pek dert etmeden, en temel unsurlarla yetinirler. Ancak yeni modeller genellikle en son güvenlik ve sürüş teknolojileriyle donatılıyor. 

Dacia

İkinci el Dacia aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız?

SPOTICAR, birçok uzmandan oluşan ağı sayesinde, PSA Grubu üreticilerinin araç kontrolü, 12 aya kadar garanti, memnuniyet taahhüdü gibi ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmanızı sağlar. İkinci el Dacia aracınızı güvenle satın alabilmeniz için gereken her şey bir arada sunulur.

SPOTICAR noktaları aracılığıyla eski aracınızla takas teklifinden ve çok sayıda finansman çözümünden de yararlanabilirsiniz. Göreceksiniz, SPOTICAR ile ikinci el Dacia aracınızı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.