İkinci el sedan alımı: avantajlar, garantiler ve kontrol edilecek önemli noktalar

Konforlu, güvenilir ve kilometrelerce yol yapmaya hazır bir araç mı istiyorsunuz? İkinci el sedan mükemmel bir tercih olacaktır. Sedanlar, tüm üreticilerin lider modelidir. Seçenekler zengindir: Fransız Peugeot 508, İtalyan Alfa Romeo Guilia ya da Alman mekaniğini tercih ediyorsanız Opel Insignia, Mercedes C Sınıfı veya BMW 3 Serisi. İkinci el pazarında, en uygun fiyattan en pahalıya kadar çok çeşitli modeller bulunur. SPOTICAR hayallerinizdeki ikinci el sedanı bulmanız için size yardımcı olur. 

Sedan nedir? 

Sedan, her şeyden önce, olağanüstü bir yol tutuşu sergileyen bir yol aracıdır. Anahtar kelimesi, hem sürücü hem de yolcular için konfordur.  

İkinci el sedan: kontrol edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? 

Sedan araçlar, 4 veya 5 yolcuyla binlerce kilometreyi en yüksek konforla kat edecek şekilde tasarlanmıştır. İkinci el bir sedan seçmeden önce birkaç noktanın dikkatlice kontrol edilmesi gereklidir:

  • Karoser: Aracın etrafında dikkatlice dolaşmanız yeterlidir. Zaman içinde oluşan sorunlar anında tespit edilebilir: darbeler, çizikler, boya durumu. Bir sedanın görünümü ilk önemli göstergedir: geçmişi hakkında kolayca fikir edinebilirsiniz.
     
  • Motor: Sürüş alışkanlığı, kilometre sayısı, bakım karnesi, yolculuk türleri… Bunların tümü, gelecekteki ikinci el sedanınızın durumunu belirlemek için yararlı göstergelerdir. 
     
  • İç mekan: İtibar ve konfor, bir sedanın ruhunu yansıtan öğelerdir. Ne yazık ki, hasarlı veya lekeli deriler, yırtıklar, delikler, çizikler, sürtünme, vb. gibi günlük kullanımın yarattığı hasarlar iç mekanda hemen kendini belli edebilir. Hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için gelecekteki ikinci el sedanınızı her açıdan incelemenizi öneririz. 
     
  • Donanımlar: Modelden modele değişir ve seçiminizde belirleyici bir faktör olabilir. İkinci el pazarı sayesinde, park yardımı bulunan iyi donanımlı sedanlar veya Mercedes E Sınıfı veya BMW 5 Serisi gibi entegre GPS özelliği olan sedanlar bulmanız mümkündür.  

FOCUS

En iyi ikinci el sedan modelleri hangileridir?

Çok pahalı olmayan bir sedan modeli olarak, hiç tereddütsüz Fiat Egea‘yı öneririz. Biraz daha yüksek bir bütçe için, ikinci el Peugeot 508 veya Renault Megane  düşünebilirsiniz.
İkinci el pazarında en iyi temsil edilen kompakt sedanlardır ve bir Fransız sedanı (Renault Mégane, Peugeot 308, Citroën C4) veya Alman sedanı (Volkswagen Jetta, Opel Astra, Ford Focus) tercih ederseniz, iyi bir alışveriş yapabilirsiniz. Alıcıların kalbini düşük fiyat teklifleriyle fetheden diğer rakipler: Dacia Logan, Citroen C Elysee, Renault Fluence, Ford Focus. Japonlar da Toyota Avensis / Corolla, Mitsubishi Lancer ve Honda Civic ile rekabetin ön saflarında yer alır.

İkinci el üst sınıf sedan alt segmentinde, seçenekler Audi A4 ve A6, Mercedes C Sınıfı ve E Sınıfı ve BMW 3 Serisi ve 5 Serisi ile oldukça zengindir. İkinci el Opel Insignia, Volvo'ları (S40 ve S60) ve Alfa Romeo Giulia'yı da unutmamak gerekir.

İkinci el sedan aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız? 

İkinci el sedan aracınızı, SPOTICAR'ın birçok uzmanından birinden satın alırsanız, teslimat öncesinde kontrol edilmiş ve garantili bir araca sahip olabilirsiniz.  
 
SPOTICAR noktaları size özel finansman (nakit alım Taşıt kredisi, vb.) seçenekleri önerebilir ve mevcut aracınızla takas teklifi sunabilir.
 
SPOTICAR'da her zaman memnuniyet , 12 aya kadar garanti, titiz araç kontrolü ve 7/24 yardım olanağı sunarız.