İkinci el şehir aracı alımı: avantajlar, garantiler ve kontrol edilecek önemli noktalar 

Giderek yoğunlaşan trafik ve nadir veya dar park alanlarıyla tam bir dönüşüm geçiren şehir içi ulaşımda, şehir araçları mucize çözümler olarak karşımıza çıkıyor. Şehir içi ulaşım için tasarlanan bu araç tipi Türkleri cezbeder. SPOTICAR ideal ikinci el şehir aracınızı bulmanıza yardımcı olmak için yanınızda! 

İkinci el şehir araçları: birçok avantaj sunan, kolay erişilebilir seçenekler

Günümüzde tüm üreticiler bizlere şehir aracı vizyonlarını sunuyor. Kompakt olan bu araçlar, şehir trafiğinin zorluklarıyla başa çıkmak için tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiştir. Renault Clio, Peugeot 208 veya Volkswagen Polo gibi en yeni modeller, çok yönlülüklerinin bir kanıtı olarak, yolda mükemmel bir performans sergiler. 
Bu araçların temel avantajları şöyle sıralanabilir: 

 • Fiyat: Bir şehir aracının başlıca satış iddiasıdır. Yenileri de uygun fiyata satılan Ford Fiesta veya Renault Clio gibi ikinci el bir şehir otomobili 70.000 ile 100.000 TL arasında fiyatlandırılabilir. 
   
 • Çok düşük bakım maliyeti: Şehir aracınıza düzenli olarak bakım yaptırmak ve takip etmek her zaman mantıklıdır. Düzenli bakım gerektirecektir ama daha yüksek kategorideki bir araçtan çok daha ucuza mal olacaktır.
   
 • Makul güce sahip motor: Şehir içinde güçlü bir canavarla dolaşmanın hiçbir anlamı yoktur. Şehir araçları ve küçük motorları sayesinde sigortanızdan ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca, trafik sıkışıklığında sürüşü daha az yorucu hale getiren otomatik vites kutularını da göz önünde bulundurmanızı öneririz.
   
 • Ekonomik ve çevreci: Şehir araçları genellikle Peugeot 208 veya Citroen C3 gibi çok az yakıt tüketen motorlarla donatılmıştır ve hibrit versiyonları da mevcuttur. Hatta, elektrikli versiyonlara geçin ve Fiat 500 E Serisi, Renault Zoé veya Smart Fortwo’yu tercih edin!

İkinci el şehir aracınızı satın alırken kontrol etmeniz gereken önemli noktalar 

 • Dışarıda: Kapılarda ezikler, araç üzerinde çizikler, hasarlı dikiz aynaları. Şehir, şehir araçlarına karşı acımasız olabilir. En ufak bir darbe izine karşı dikkatli olun.
   
 • Direksiyonda: Trafik sıkışıklığında geçirilen uzun saatler boyunca debriyaj, motor ve frenler düzenli olarak kullanılır. Fren yaparken ve hızlanırken verdiği tepkileri test etmek için aracı her türlü yolda denemekten çekinmeyin. Motorunun sesini dinleyin, tüm vitesleri geçirin ve direksiyonunu test edin. Şüpheli bir ses duyarsanız satıcıya mümkün olduğunca çok soru sorun. 

Garantili tercihler 

En popüler ikinci el şehir araçları arasında Renault Clio, Peugeot 208, Citroën C3 veya Opel Corsa ve VW Polo yer alır.

Şık bir model tercih ediyorsanız DS 3, Mini One veya Fiat 500'e aşık olacaksınız! Daha büyük bir bütçeyle, Mercedes A Sınıfı veya Audi A1 gibi üst sınıf modellere yönelebilirsiniz. Aksine, uygun fiyatlı bir ikinci el şehir aracı arıyorsanız Dacia Sandero'yu tercih edebilirsiniz.

İkinci el şehir aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız? 

İkinci el şehir aracınızı bir uzmandan satın almak, garantili ve A'dan Z'ye kontrol edilmiş bir ikinci el araca sahip olmanın güvencesidir.
 
SPOTICAR ile satın alma işleminizi SPOTICAR noktalarından birinden gerçekleştirin ve ikinci el araç almanın teknik inceleme, eksik bakım, mekanik arızalar veya bozuk klima gibi klasik sorunlarından kaçınma olanağı bulun.
 
Vaadimiz: memnuniyet, titiz kontrol, 12 aya kadar garanti, 7/24 yardım.