İkinci el station wagon alımı: avantajlar, garantiler ve kontrol edilecek önemli noktalar

Bir sedan konforu, geniş iç mekan, bazı Minivan ve SUV'lardan daha düşük yakıt tüketimi, daha ucuz sigorta ve sportiflik ile zarafeti birleştiren bir tasarım. İkinci el bir station wagon işte böyle çok sayıda avantaj sunar. Yolcuları için daha fazla konfor ve alan sunarken, aynı zamanda radar veya geri görüş kamerası, entegre GPS, park yardımı veya park-assist gibi tüm standart sedan donanımlarını da barındırır. 

Bagaj hacmi kesinlikle daha büyüktür ama modele göre değişiklik gösterir. Bu özelliği gelecekteki station wagon aracınızın seçiminde mutlaka dikkate almanız gerekir. Doğru seçimi yaptığınızdan emin olmayı mı istiyorsunuz? Kılavuzumuzu takip edin. 

İkinci el station wagon aracın avantajları 

İkinci el station wagon aracın birçok avantajı vardır: 

  • Özenli tasarım: Bu hatchback aracın iki güçlü noktası var: daha iyi bir aerodinamik sağlamak için uzun motor bölmesi ve iyi bir tavan yüksekliğine sahip yolcu bölmesi sayesinde konfor, çok yönlülük, yükleme hacmi ve bir sedana yakın sürüş konumu arasında mükemmel bir uyum. Bu kategoride ikinci el Volvo V60 veya V90 gibi referans modellerden daha iyi ne olabilir ki? Citroën C5  SW veya Peugeot 508 SW sayesinde Fransız araçlar da artık rekabete ortak olmaktadırlar   
     
  •  Aile için mükemmel: İkinci el station wagon mükemmel bir oturma alanı, geniş bir bagaj sunar ve genellikle birçok saklama alanı seçeneği içerir. Başka bir deyişle, bu araç kalabalık aileler için idealdir. Pratik, ferah ve keyifli bir araç arayan profesyoneller de bu tür araçlara ilgi duyacaklardır. 
     
  • Ekonomik araç: Her şeyden önce, daha aracınızı satın alırken tasarruf edersiniz. İkinci el bir Peugeot 308 SW veya Opel Astra SW in dizel versiyonu için 6-12 aylık garantiyle satın alınacak şekilde pazarlık edilebilir. Daha kısıtlı bütçeler için, Peugeot 307 SW'yu bulmak mümkün. 

İkinci el station wagon satın almadan önce hangi noktalar kontrol edilmeli?

İkinci el station wagon satın alırken, bazı önemli noktaların göz önünde bulundurulması gerekir. Tüm araçlarda olduğu gibi, karoser, motor, iç mekan vb. gibi çeşitli genel kullanım kontrollerini yapın. Ardından, station wagon'a özgü olan, örneğin arka koltukların veya katlanır koltuk sırasının mekanizmaları ve durumu, saklama alanları, tavan rafı bağlantıları gibi donanımları dikkatle incelemeniz gerekir. 

Ayrıca ağır yükler veya hayvanların taşınmasının ardından hasar görmüş olabileceğinden (çizikler gibi) bagajın durumunu da ayrıntılı olarak inceleyin. 

Aracın önceki kullanımları hakkında (ağır ve hacimli yüklerin taşınması, römork çekilmesi, vb.) bilgi edinin. Bu faaliyetler motorun, debriyajın ve amortisörlerin durumunu etkilemiş olabilir. 

En iyi ikinci el station wagon'lar hangileridir? 

Sonuç olarak, değerlendirmeniz ihtiyaç duyduğunuz yükleme alanına ve öngördüğünüz kullanıma bağlıdır.

İkinci el kompakt station wagon'lar piyasada en çok bulunan seçenektir: bu kategoride, pazarın yıldızları Ford Focus SW  Opel Astra SW ve Peugeot 308 SW gibi pratik ve kullanışlı modeller düşünülebilir. Ancak aynı zamanda Reanult Megane SW , Kia Ceed SW, Fiat Egea SW  ve hatta VW Golf SW da beklentilerinizi karşılayabilir.

Kısıtlı bütçeler için, ikinci el Dacia Logan MCV'yi öneririz. Alternatif olarak Renault Clio SW  ve Ford Mondeo SW  tekliflerini de inceleyebilirsiniz.

İkinci el üst sınıf bir station wagon arıyorsanız, en ünlü marka eksiksiz bir teklif sunan Volvo olacaktır: İkinci el V40, V50, V60, V70 ve V90. Ancak ikinci el Audi A4 Avant, Mercedes CLA Shooting Brake veya BMW 3 Serisi Touring araçlar da ilginizi çekebilir.

İkinci el station wagon aracınızı neden bir uzmandan satın almalısınız? 

İkinci el station wagon aracınızı bir uzmandan satın almak, garantili ve A'dan Z'ye kontrol edilmiş bir ikinci el araca sahip olmanın güvencesidir.

SPOTICAR noktalarından birinden yapacağınız alımlarda, bir özel şahıstan satın almanız durumunda karşılaşabileceğiniz, eksik teknik kontrol ve araç bakımı, mekanik kusurlar ve arızalı elektrik panelleri gibi klasik sorunlardan kaçınmış olursunuz.

SPOTICAR'ın Vaadi Nedir? İkinci el station wagon aracınızın teslimatı öncesinde titiz kontrol, 12 aya kadar garanti, 7/24 yardım memnuniyet taahhütlü araç alımı.